WeDidIt
WeDidIt logo Portfolio

Meduspils logo izstrāde

Meduspils logo izstrādē ņemts vērā iepriekš izmantots simbols, tā piesaistot pastāvīgo uzņēmuma klientu uzmanību, radīts iespaids par uzņēmuma nodarbošanos un simboliski attēlots tās nosaukums.

Par uzņēmumu

Uzņēmuma SIA Meduspils dibinātājs ir bitenieks Jānis Vainovskis ar vairāk nekā 20 gadu pieredzi biškopībā. Uzņēmuma vērtības ir godprātīga attieksme, augstvērtīgs produkts, inovācijas un izglītots pircējs. Meduspils nodarbojas ar ceļojošo dravniecību. Medu vāc vairāk nekā 300 bišu saimes, un iegūtais medus ir vairākkārt godalgots dažāda mēroga medus konkursos.

Uzņēmuma inovācija ir medus ar ogām, kas tiek pagatavots izmantojot īpašu tehnoloģiju, kas ļauj saglabāt ogu uzturvērtību. Tiek ražoti arī citi bišu produkti - ziedputekšņi, bišu maize un vaska sveces. No produkcijas tiek veidoti dāvanu komplekti.

Logo izstrāde

Pirms logo izstrādes sākšanas klients iesūtīja mākslinieces zīmētu biti, kas līdz šim kā atpazīstamības zīme tikusi izmantota bitenieka produkcijas etiķetēs. Šī simbola saglabāšana jaunizveidotā uzņēmuma logo bija svarīga, lai piesaistītu pastāvīgos bitenieka produkcijas pircējus. Iesūtītais simbols tika pārzīmēts vektorgrafikā, lai to varētu pilnvērtīgi izmantot jaunajā logo.

Meduspils logo skices

Logo izstrādes procesā tika izveidotas vairākas logo skices, apspēlējot gan Meduspili, gan biti, gan variējot krāsas un fontus.

Saldus pilsētas ģerbonisDivos no neizvēlētajiem variantiem Meduspils sakrīt ar Saldus pilsētas ģerbonī attēloto pili. Jānis Vainovskis ir pazīstams bitenieks no Saldus apkaimes, un Saldus pilsēta ir zināma ar dažādu saldumu ražošanu, arī pilsētas nosaukums vēsta par ko saldu. Pilsētas sauklis ir "Medus piliens Kurzemē". Uzņēmums atrodas Brocēnu novadā, kas pēc agrākā administratīvā sadalījuma ietilpst Saldus rajona teritorijā. Tomēr logo gala variantā netika iekļauta tieši tāda pati pils, kāda ir Saldus pilsētas ģerbonī, bet gan no medus šūnām veidota līdzīgas formas Meduspils.

Logo sastāv no sešstūra ar Meduspils attēlu, uz kura augšpusē izvietota mākslinieces zīmētā bite un apakšpusē uzņēmuma nosaukums. Sešstūris apvilkts ar plānu līniju, un tas ļauj uztvert logo kā vienu veselumu, saistot visas trīs daļas.

Sešstūra forma izvēlēta tādēļ, ka tāda ir bišu šūnu forma. Sešstūrī iezīmētā uzņēmuma nosaukumu simbolizējošā Meduspils arī sastāv no mazām bišu sūnām - sešstūriem, kas tada vienotu stilu, atkārtojot vienu formu vairākās formās. Nosaukuma attēlošana palīdzēs uzņēmuma klientiem to atcerēties.

Logo izmantota dzeltena, oranža un brūna krāsa, kas ir ar medu un ziedputekšņiem saistītas krāsas, kas liek logo nepārprotami vēstīt par uzņēmuma nodarbošanos. Brūnā krāsa izmantota akcentiem - uzņēmuma nosaukumam un bitei.

Logo izmantošana

Logo tiek izmantots kā uzņēmuma atpazīstamības zīme mājas lapā, vizītkartēs, baneros, bukletos un citos reprezentatīvos materiālos. Minēto materiālu dizains veidots, ņemot vērā logo izmantotos grafiskos elementus.

Citi klientam Meduspils izstrādātie darbi